blank

Hayatınızı aydınlatmak için en iyilerini tasarlayıp üretiyoruz.

Instagram
Gümüşsuyu Cd. Dalgıç İş Hanı No:3/2 Davutpaşa / Zeytinburnu / İstanbul Bereketzade Mahallesi Okçumusa Cd. Yücel İş Merkezi No:13 Karaköy / Beyoğlu / İstanbul Kümbethatun Osb mahallesi 3. Cadde D:3 Merzifon / Amasya

Bizi Arayın +90 212 434 00 00

Aydınlatma Ürünleri | Masialux | Hayatınızı aydınlatır.

AYDINLATMA TASARIMINDA YENİ YAKLAŞIMLAR

blank

Aydınlatma dünyasındaki sürekli hale gelen gelişmeler ve bunun sonucu olarak ileri aydınlatma teknolojileri mekan aydınlatma tasarımlarını da önemli derecede etkilemektedir. 

Dolayısıyla bu değişen ve rekabetçi dünyada, birbirlerinden farklı özelliklerde üretilebilen aydınlatma armatürleri, mekan aydınlatmasına yönelik yenilikçi yaklaşımların da gelişmesine sebep olmuştur. 

Mekanlarda oluşturulması hedeflenen atmosferi ve tabii ki gerekli görsel konforu  sağlamada, aydınlatma en önemli faktörlerden biridir ve mekan tasarımlarının da  önemli bir boyutudur. Mekan aydınlatmasında ileri aydınlatma teknolojileri  sayesinde  mekanlarda  değişen ışık  seviyeleri, renkler  ve  görüntülerle  farklı  bir  atmosfer  yaratmak mümkündür. Bu nedenle gelişen tekolojiye ayak uydurmak demek mekan aydınlatma tasarımında yeni yaklaşımlar ile bakmayı gerektirir.

Trend aydınlatma teknolojileriyle ortaya çıkan aydınlatma sistemleri ; fiber optik sistemler, LED‘li sistemler ve yeni teknolojik lambalardır. Mekan aydınlatma tasarımında yeni yaklaşımlar denince akla ilk gelen LED aydınlatmalar, benzer  aydınlatma  sistemlerine  göre tasarrufludur ve çok fazla aydınlatma efektlerine olanak vermesi nedeniyle çokça tercih edilmektedir. Ayrıca bilgisayarla kontrol edilebilen LED aydınlatma sistemleriyle mekanların mimari kimlikerine zenginlik katabilecek boyutta renk efekt gösterileri yapılabilmesi mümkün olmaktadır.

Aydınlatmalarda ışık ve renk değişimlerinin sağlandığı daha gelişmiş ve karmaşık teknikler ise Fiber optik, LED (Light Emitting Diyote) ve lazerdir. LED ışık ve renk değişimleriyle aydınlatma tasarımına da  farklı boyutlar getirmiştir. Işık ve renk değişimlerine paralel olarak mekan aydınlatma tasarımına yönelik yaklaşımlarda  daha esnek ve daha özgür hale gelmektedir. Fiber optik, LED, lazer, gibi aydınlatma     teknikleri sayesinde mekanlarda noktasal veya yaygın aydınlatmalar yapılabilmektedir. Bilgisayar teknolojisi ile birleşen teknikler sayesinde değişen ışık seviyeleri, renkleri ve görüntüleri ile mekanlarda dinamik görüntüler oluşturmak mümkündür.

Kısacası kendi adımıza hedeflediğimiz; mekan aydınlatma tasarımına yeni yaklaşımları sürekli takip ederek Türkiye’nin bir aydınlatma üssü olmasını desteklemek.  Amacımızı desteklemek ve bu sayede iş hacmimizi arttırmak için, gerek üretim gerekse tasarımsal konularda oluşturulacak işbirliklerini eskisinden daha çok önemsemeliyiz.

5.2 MEKAN AYDINLATMA TASARIMINDDA YENİ YAKLAŞIMLAR (emo.org.tr)

biaydinlatma.com- Toptan ve Perakende Online Aydınlatma Satış Mağazası

Yorum Gönder